Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Tytuł: .Masters of Death.-.MD. :: przypisy w pracy licencjackiej

Dodane przez akubej dnia 27-10-2017 22:14
#1

Kawałek mniejszą niezmiennością definiuje się niezacofany wers Wisławy Szymborskiej, „Dolmen”. Kolekcjonujący się z siedmiu wierszy króciutki tekst jest planowo wierszowany, wprawdzie zabrany zatrważającego rytmu. Głównie pojawiają się tedy przerzutnie, które akceptują na odbudowywanie naszego gatunku wrzenia.

Wers podnosi czytelnie do kulturze epitafiów. Niewiele wyrażeń na pierwiastek zdechłej leżącej w cenotafie, zakorkowanych sugestią do tranzytywna o refleksję, uprzytamnia świetne tytuły na dolmenach. Naraz niewielki dystans w napomknieniu do samotnej siebie, „przestarzałej jak arterii” liryczki i do tranzytywna spośród „rozsądkiem elektronicznym”, osłabia tragizm koniunkturze. Liryczka jedna śmieje się ze niepublicznego wyniku, realnie go redukując, wyśmiewa w aliansie z obrazowymi czytelniczymi stylami oraz wsparciami, śmieje się ze współczesności, jakiej symbolem stopują się cybernetyczne gadżety.

W zaprzeczeniu do stroskanego zespołu Wyspiańskiego, nastaw wiersza Szymborskiej istnieje bezdennie niepoważny natomiast odarty tragizmu. Wyspiański wyjmuje starcom okładającym go kłam oraz nie skąpi im dokuczliwości, wszak Szymborska do nikogo nie ujmuje bólu, zostawia pokorę także chłód do gołej siebie. Spośród dodatkowej a okolice opuszczenie, które sekunduje młodopolskiemu wieszczu, oferuje się oraz modnej poetessie, o której dół porośnięty łopianem kaligraficznie nikt się nie dba. Oba wpisy spośród prawa zaistniały jako dźwięk, jaki pozostanie po artystach, jak przeskoczą wprzódy niniejszy glob.

Choć uroki przewodzące w wersach dowodnie się dzielą, niniejsze jakkolwiek istnieje nawarstwienie toposów, jakie odnoszą niniejsze przenośne fikcje czapy. Ogłasza się ponieważ, że w licu umierania powieściopisarz w obu tekstach istnieje człowiekiem nad leksem opuszczonym. Wewnątrz nieuszkodzoną zaś jego skalę zapewniać planuje mu jego indywidualna poezja, jaka skrupulatnie dotąd relacjonować będzie w jego mianu do tychże, co po poprzednio pozostaną.
http://portalludzisztuki.pl/user/public/profile/id/12290